Class Page

hh

Hip-Hop 15+ pocz./kont. Mad Squad KWIDZYN

Dla kogo:

Zajęcia przeznaczone są dla miłośników muzyki Dancehall, Reggae, Hip-hop, R’n’B, Pop, Soul. Zajęcia na poziomie początkującym/ średnio-zaawansowanym. Start 4 września.

 

O stylach:

Hip-Hop – styl tańca wywodzący się z czarnych dzielnic Nowego Yorku. Oparty na bounce’ie czyli mocnej pracy nóg na zgiętych kolanach połączonej z luźną, plastyczną górną częścią ciała. Związany stylistycznie ze street dance, łączy techniki hip-hopowe, takie jak locking, popping, funk.

New style – technika wywodząca się z hip-hopu, łącząca elementy wacking’u, dancehall’u, krumping’u, house’a, a nawet street jazzu. New age możemy obejrzeć w teledyskach gwiazd popu.

Dancehall to taniec wywodzący się z Jamajki. Powstał razem z pojawieniem się gatunku muzycznego o tej samej nazwie pod koniec lat 70. ubiegłego wieku. Ten styl tańca oparty jest na pracy bioder, energicznych krokach i pracy całego ciała. Zapewne każdy kojarzy dancehall z tzw. shake’ami – owszem, to jeden z podstawowych ruchów, ale taniec dancehall to nie tylko i wyłącznie trzęsienia. Kroki oraz praca nóg są równie ważne, jeśli nie najważniejsze.

O zajęciach:

Zajęcia odbywają się na głównej sali Szkoły (Resursa, Kościuszki 30D, Kwidzyn).

Dzień i godzina zajęć może jeszcze ulec zmianie.

Poniżej filmy z choreografiami w stylach hip-hop, lyrical hip-hop, new style z grupą w wieku 12+.

     

poniedziałek i czwartek, start 18:00

18:00 - 19:00 SALA GŁÓWNA KWIDZYN

Aleksandra Orzechowska

Wszystkie klasy