Class Page

modern-jazz-min-700x480

Jazz 11-15 lat średniozaawans. (Diamond Team) KWIDZYN

Dla kogo:

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 11-15 lat, które lubią zarówno energiczne utwory pop-owe, jak i spokojną, liryczną muzykę. Zajęcia prowadzone są na poziomie średnio-zaawansowanym.

O stylach:

Na zajęciach jazz-u wykorzystywane są takie techniki jak lyrical jazz, modern jazz oraz brodway.

Jazz – styl tańca o dużej energii i znacznym ładunku emocjonalnym. Wymaga techniki i sprawności fizycznej. Doskonale rozwija wszystkie grupy mięśniowe, poprawia gibkość i motorykę ciała. Uczy ekspresji, wyrażania emocji poprzez ruch. Znakomicie odstresowuje ciało i umysł.

Contemporary, inaczej taniec współczesny – styl wywodzący się z baletu, w odróżnieniu jednak od klasyki nie zamyka się w sztywnych ramach, ale wprowadza dużą dowolność i swobodę ruchu. Charakteryzuje go ekspresja oraz dynamika. Dużą rolę odgrywa tu oddech i ciężar ciała. Taniec współczesny czerpie z innych styli tanecznych jak jazz, hip-hop, taniec towarzyski.

O zajęciach:

Na tych zajęciach dzieci dostaną dawkę pozytywnej energii, poznają technikę tańca jazz-owego oraz wiele ćwiczeń baletowych niezbędnych do pracy nad jakością ruchu, a także rozciągną ciało i nauczą poruszać się z lekkością i gracją.

Zajęcia na sali głównej w siedzibie Szkoły.

Dzień i godzina zajęć może jeszcze ulec zmianie.

środa, start: 18:00

18:00 - 19:00 SALA GŁÓWNA KWIDZYN

Aneta Jakubiak

Wszystkie klasy