Class Page

modern-jazz-min-700x480

Jazz 11-15 lat śr.-zaawans. (Diamond Team)

Dla kogo:

Zajęcia skierowane do młodzieży w wieku 11-15 lat, która kontynuuje naukę jazz-u od minimum 2  lat. Zajęcia prowadzone są na poziomie średnio-zaawansowanym/ zaawansowanym- grupa turniejowa.

O stylach:

Na zajęciach jazz-u wykorzystywane są takie techniki jak lyrical jazz, modern jazz oraz brodway, a także contemporary.

Jazz – styl tańca o dużej energii i znacznym ładunku emocjonalnym. Wymaga techniki i sprawności fizycznej. Doskonale rozwija wszystkie grupy mięśniowe, poprawia gibkość i motorykę ciała. Uczy ekspresji, wyrażania emocji poprzez ruch. Znakomicie odstresowuje ciało i umysł.

Contemporary, inaczej taniec współczesny – styl wywodzący się z baletu, w odróżnieniu jednak od klasyki nie zamyka się w sztywnych ramach, ale wprowadza dużą dowolność i swobodę ruchu. Charakteryzuje go ekspresja oraz dynamika. Dużą rolę odgrywa tu oddech i ciężar ciała. Taniec współczesny czerpie z innych styli tanecznych jak jazz, hip-hop, taniec towarzyski.

O zajęciach:

Na tych zajęciach skupiamy się na szlifowaniu techniki i przygotowywaniu choreogorafii turniejowych. Wykorzystujmy ćwiczenia baletowe niezbędne do pracy nad jakością ruchu i gibkością.

 

Zajęcia na sali głównej w siedzibie Szkoły.

Dzień i godzina zajęć może jeszcze ulec zmianie.

piątek, start: 18:00

18:00 - 19:15 SALA GŁÓWNA KWIDZYN

Aneta Jakubiak

Wszystkie klasy