12 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim zatańczysz

Taniec

Pierwszym pytaniem, które zadaje sobie każda osoba jest to, że kiedy powinniśmy nauczyć się tańczyć? Odpowiedź jest dość prosta, każdy powinien nauczyć się tańczyć, aby być lepszym człowiekiem, osobą, która potrafi wyrazić swoje emocje nie raniąc nikogo, osobą, która potrafi śpiewać, osobą, która potrafi słuchać muzyki świata.

Taniec jest czymś, co wydobywa duszę człowieka i jest to forma sztuki, która sprawia, że czujesz się żywy, a także sprawia, że czujesz, że jesteś częścią tego świata. Kiedy nauczysz się tańczyć, zmieni to twoje życie.

12 Rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz tańczyć:

1. Taniec nie jest dla twojej strefy komfortu

Są ludzie, którzy nie lubią tańczyć i są ludzie, którzy nie chcą tańczyć, ale jeśli myślisz, że taniec jest tylko dla ciebie, to jesteś w błędzie. Każdy tańczy z własnych powodów. Nie jest to miejsce, w którym poznasz kogoś i zakochasz się.

2. Nie porównuj się z innymi

Taniec nie jest czymś, co powinieneś porównywać z innymi ludźmi. Jedyne co powinieneś porównywać to siebie, jak dobrze się czujesz, jak dobry jesteś. Nie porównuj swoich umiejętności tanecznych do nikogo innego.

3. Naucz się tańczyć dla siebie

Musisz nauczyć się tańczyć dla siebie, dla własnej przyjemności. Nie ucz się tańczyć dla innych ludzi, dla swojego partnera czy dla któregoś z przyjaciół. Naucz się tańczyć dla siebie.

4. To nie jest właściwy czas

Czasami będziesz mieć wrażenie, że to właściwy czas na naukę tańca. Nie bierz tego za właściwy czas, bo tak nie jest. Na wszystko jest czas, a czas na naukę tańca nie jest teraz.

5. Nikt nie jest doskonały

Nie oczekuj, że staniesz się najlepszym tancerzem świata. Ucz się tańczyć dla siebie i dla swojej przyjemności. Jeśli masz wrażenie, że nie jesteś najlepszy, to naucz się poprawiać.

6. Ucz się od podstaw

Jeśli nie wiesz, co to są podstawy, to nie zawracaj sobie głowy nauką tańca. Jedyną rzeczą, której musisz się nauczyć, są podstawowe kroki.

7. To proces trwający całe życie

To nie jest tylko miesiąc, to jest proces na całe życie. W momencie, gdy nauczysz się tańczyć, będziesz miał szansę nauczyć się nowej umiejętności. Jest to proces ciągły, a z każdego kroku będziesz musiał się uczyć.

8. Nie bój się popełniać błędów

Kiedy uczysz się tańczyć, będziesz popełniać błędy. Czasami będziesz popełniać ten sam błąd dwa razy. Nie daj się rozczarować. Nie popadaj we frustrację. Po prostu postaraj się wyciągnąć z tego wnioski.

9. Rób to z pasją

Jeśli robisz to z pasją, to na pewno wyjdzie Ci to świetnie. Jeśli uczysz się tańczyć tylko dla zabawy, to na pewno wyjdzie świetnie.