Historia tańca

Taniec

Zacznijmy nasz temat od wprowadzenia słowa taniec. Znaczenie słowa “taniec” to “przejście do innego miejsca poprzez poruszanie ciałem w określony sposób”.

Taniec jest obecny w życiu człowieka od czasów starożytnych i po raz pierwszy został użyty do świętowania zwycięstwa ludzi. Od tego czasu ludzie zaczęli używać tańca do wyrażania swoich emocji i uczuć.

Poznajmy teraz historię tańca.

Starożytność

Starożytni Grecy byli pierwszymi ludźmi, którzy mieli taniec w swoim codziennym życiu. Tańczyli z różnymi rodzajami rytmów, a nawet wykonywali go w miejscach publicznych.

Średniowiecze

W wiekach średnich był on traktowany jedynie jako rytuał religijny. W okresie średniowiecza ludzie zaczęli tańczyć w swoich prywatnych przestrzeniach i stał się on częścią codziennej rutyny.

Renesans

W okresie renesansu taniec przybrał nowe formy. Tańce miały za zadanie wyrażać wewnętrzne emocje ludzi.

Początki tańca nowoczesnego

Taniec nowoczesny został po raz pierwszy wprowadzony przez francuskiego baletmistrza i choreografa Jean-Georges Noverre w roku 1728. Jego zamiarem było stworzenie nowego typu tańca. Ten typ tańca nie miał tekstów i był bardziej interesujący i rozrywkowy.

Wniosek

Taniec to sztuka poruszania ciałem w określony sposób. Taniec może wykonywać każdy, a głównym celem tej sztuki jest wyrażanie emocji i uczuć. Historia tańca jest bardzo obszerna, a pochodzenie tej sztuki jest nam nieznane.