Czym jest taniec hip-hop?

Taniec

Hip Hop Dance to nowoczesna forma tańca, która narodziła się w latach 70. Nazywany jest również Break dancingiem lub Bboyingiem. Jest to taniec uliczny, który jest wykonywany przez młodzież. W tym tańcu tancerze wykonują kroki w szybkim tempie. Jest on bardzo znany wśród młodego pokolenia.

Kim jest Bboy?

Bboy to osoba, która uczy się tej sztuki i praktykuje ją. Bboy wykonuje kroki w stylu breakdance. Jest to połączenie tańca hip-hop i breakdance.

Dlaczego nazywają to Bboy?

Termin bboy pojawił się w roku 1970. Wcześniej nazywany był breakdancerem. Pochodzenie słowa ‘bboy’ to ‘bob’.

Rodzaje bboyingu

Istnieją różne rodzaje bboyingu, takie jak breakdance, battle dance, freestyle dance i inne.

Breakdance

Jest to najbardziej popularny rodzaj bboyingu. Jest on również znany jako breakdance. W tym tancerz wykonuje kroki w szybkim tempie. Jest to połączenie tańca hip-hop i breakdance.

Battledance

Jest to kolejny rodzaj tańca, w którym tancerze rywalizują ze sobą, aby być najlepszym w konkursie. Jest to styl tańca, który jest bardzo popularny wśród nastolatków.

Freestyle

Jest to taniec, w którym tancerze wykonują serię kroków, które są przez nich wybrane.

Wnioski:

Bboying jest tańcem zabawnym i początkujący mogą się go bardzo łatwo nauczyć. Nie wymagają one żadnego doświadczenia, aby go rozpocząć. Więc, jeśli jesteś nowicjuszem w tej dziedzinie, możesz zacząć tańczyć w bardzo młodym wieku.