4 Efektywne Kroki Dancehall, których warto się nauczyć

Taniec

Jeśli jesteś miłośnikiem dancehallu to oczywiste jest, że słyszałeś już termin muzyka dancehall. Nie wiesz jednak czym jest dancehall, prawda?

Dancehall to rodzaj muzyki tanecznej, która powstała pod koniec lat 60-tych i stała się popularna na Jamajce. Muzyka dancehall jest znana z szybkiego bitu, wysokich wokali i tekstów, które są głównie o miłości i romansach.

Jest to fuzja calypso i reggae, która jest grana w salach tanecznych, klubach i rave’ach. Dancehall jest w zasadzie stylem wyspiarskim i jest grany przez męskich i żeńskich wokalistów. Bity w dancehallu są zazwyczaj szybsze niż w reggae i calypso, a styl wokalny jest wysoki.

Muzyka dancehall jest częścią kultury jamajskiej i jest najczęściej grana na imprezach i weselach. Oto cztery skuteczne kroki do nauki kroków dancehall:

Krok 1: Muzyka dancehall

Muzyka jest kręgosłupem dancehallu i jest to jedna z ważnych rzeczy, aby zrozumieć muzykę dancehall. Muzyka dancehall jest znana z szybkiego rytmu, a wokale są bardzo wysokie.

Niektóre ze znanych piosenek dancehall to:

Bam Bam

Rude Boy

Baby Please Don’t Go

Krok 2: Taniec dancehall

Taniec dancehall jest zasadniczo tańcem o dwóch krokach. Jest to rodzaj tańca, w którym tancerze są zwróceni do siebie twarzami.

Krok 3: Nauka tańca dancehall

Jeśli nie wiesz jak tańczyć dancehall, to powinieneś nauczyć się podstawowych kroków tanecznych. Taniec dancehall nie jest trudny, ale wymaga dużo praktyki.

Krok 4: Teksty Dancehall

Teksty dancehall są w większości romantyczne, a piosenkarze starają się przedstawić swoje uczucia. Muzyka dancehall jest popularna na Jamajce i na całym świecie.

Wnioski:

Jeśli jesteś miłośnikiem dancehallu to te kroki pomogą Ci zrozumieć ten taniec, a jeśli masz jakieś pytania to możesz mnie zapytać w sekcji komentarzy.