Jak ugotować zdrową i pyszną Pieczona pierś z kurczaka

Zdrowie

Wszyscy kochamy jeść pyszne i yummy żywności, ale czasami nie jest możliwe, aby jeść to samo jedzenie każdego dnia z powodu napiętego harmonogramu. Więc lepiej jest gotować własne jedzenie i cieszyć się nim. Istnieje wiele potraw, które mogą być wykonane w domu przy użyciu podstawowych składników, które są łatwo dostępne na rynku. I, gotowanie nie jest ograniczone tylko do naszej kuchni, możemy zrobić dania w mikrofalówce, jak również.

Wszyscy wiemy, że kurczak jest jednym z najbardziej kochanych artykułów spożywczych wśród ludzi i jeśli chcesz zaimponować swojej rodzinie i przyjaciołom, to możesz przygotować pieczoną pierś z kurczaka. Omówmy więc, jak zrobić pieczoną pierś z kurczaka.

Pieczona pierś z kurczaka jest najprostszym sposobem, aby posiłek dla swojej rodziny i przyjaciół, a składniki, które są wymagane do podejmowania go są bardzo podstawowe i niedrogie. Możesz łatwo kupić pierś z kurczaka do pieczenia i w krótkim czasie możesz przygotować pyszne danie.

Składniki:

1 filiżanka mąki uniwersalnej

2 łyżeczki proszku do pieczenia

Sól do smaku

¼ łyżeczki mielonego czarnego pieprzu

1 duże jajko

1 łyżka masła

½ łyżeczki czosnku w proszku

Sposób przygotowania:

Weź patelnię i rozgrzej ją na średnim ogniu. Dodaj 2 łyżki masła, a gdy się rozgrzeje, dodaj 1 pierś z kurczaka.

Gotuj pierś z kurczaka, aż stanie się złotobrązowa i chrupiąca. Wyjmij ją i przekrój na pół.

Na pozostałej oliwie dodaj 1 ząbek czosnku. Kiedy czosnek będzie lekko brązowy, dodaj resztę masła i resztę piersi z kurczaka.

Teraz wymieszaj mąkę, proszek do pieczenia i sól.

Dodaj jajko i dobrze wymieszaj.

Do mieszanki dodaj czosnek w proszku i czarny pieprz.

Teraz weź natłuszczoną blachę do pieczenia i rozprowadź mieszankę.

Naciśnij pierś z kurczaka dobrze na mieszaninę i piec w piekarniku przez 15 do 20 minut.

Wnioski:

Jest to bardzo prosty przepis, który można łatwo wykonać w domu. Będziesz zaskoczony, że pyszne danie może być wykonane przy użyciu tylko podstawowych składników. Więc, spróbuj tego pysznego przepisu i cieszyć się nim z rodziną i przyjaciółmi.